Menu
Krzysztof Wosik

BIOGRAM

Jestem artystą plastykiem. Zajmuję książką artystyczną, ilustracją, fotografią oraz asamblażem. Prowadzę warsztaty twórcze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uprawiam zbieractwo artystyczne.

Urodziłem się w 1968 roku. Skończyłem studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na wydziale Edukacji Wizualnej (obecnie Wydział Sztuk Wizualnych). Dyplom z wyróżnieniem obroniłem w pracowni Intermedia prof. Wiesława Karolaka i w pracowni Projektowania Graficznego prof. Włodzimierza Morawskiego (2000 r.). W 2015 roku rozpocząłem studia podyplomowe Projektowanie biżuterii na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi.

W latach 1998-2000 prowadziłem Pracownię Form Przestrzennych w Domu Kultury imienia J. Tuwima w Łodzi. W latach 1998-2002 byłem asystentem w Pracowni Działań Twórczych w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej (obecnie Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna) w Łodzi.

Od 1997 roku prowadziłem zajęcia arteterapeutyczne w Klinice Psychiatrycznej Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi, Dziennym Ośrodku Terapeutycznym Imbryk w Łodzi oraz Ośrodku Pomocy Psychologicznej dla Młodzieży – Hostel w Łodzi. Jestem twórcą Festiwalu Dziecięcej Książki Artystycznej w Strykowie. W latach 2013-2015 prowadziłem wraz z Ewą Olszewską Dziecięcy Teatr STRYK-PSTRYK w Strykowie.