Menu

Dziecięcy teatr Stryk-Pstryk

Dziecięcy teatr plastyczny Stryk Pstryk prowadziłem wraz Ewą Olszewską od 2013 roku. Teatr ten był kolejnym miejscem gdzie spotykaliśmy się z młodym twórcą, aby wspólnie realizować projekty, w których bardzo ważną rolę odgrywało słowo, światło, dźwięk oraz przedmiot. Teatr nigdy nie bał się trudnych tematów takich jak przemijanie, śmierć, tolerancja, akceptacja, „inność”. Inspirację do kolejnych przedstawień czerpaliśmy z książek obrazowych i tekstów takich autorów jak Iwona Chmielewska, Joanna Concejo, Krystyna Miłobędzka, Anna Onichimowska, Malina Prześluga czy Wolf Elbruch a także poezji ks. Jana Twaredowskiego. Teatr osiągał sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach w Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Łomiankach, Radomsku, Pabianicach, Pacanowie, Zgierzu. W 2016 roku działalność grupy została zawieszona.

O szczęściu i innych takich, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych, Festiwal Małych Form Teatralnych, Łódź, Pacanów 2015.
Takie jest życie. Spektakl pokazano na festiwalach w Łodzi, Radomsku, Poznaniu, Pacanowie, Pabianicach a także na pokazach w Bratoszewicach i Strykowie w latach 2013-2015.
Bliscy i oddaleni. Spektakl pokazano na konkursie i pokazie w Warszawie i Bratoszewicach, 2014.
Kuma Śmierć. Spektakl pokazano na festiwalu, pokazie i konkursie w Łomiankach, Łodzi i Strykowie.
Plenery, nagrody, scenografie, 2013-2015.